Cumhurbaşkanı’nın sesinden duygulandıran Çanakkale Zaferi tanıtım filmi – Son Dakika Haberler

https://youtu.be/f2WQHj6iwuY

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda Çanakkale’nin, dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin geleceği üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmaması gereken bir ders olduğunu belirterek, “En zayıf anında bile ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten bir inancın mirasçısı olan bu millet, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, 15 Temmuz’da vatanını koruma, demokrasiye ve bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümünün, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak edildiğinin belirtildiği mesajda, “Çanakkale Zaferi, dönemin mütekebbir ve müstekbirleri tarafından “hasta adam” yaftası vurulan, bu topraklardaki bin yıllık varlığı kazınmak istenen milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur” denildi.

Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışmanın, millete hem zaferi getirdiğinin, hem de Kurtuluş Savaşı için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu verdiğinin altı çizilen mesajda, Çanakkale Zaferi’nin, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya gösterdiği ifade edildi.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Çanakkale’nin, dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin geleceği üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmaması gereken bir ders olduğunun belirtildiği mesajda, “15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu hepimize gösterdiğine inanıyorum. Tıpkı 102 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. En zayıf anında bile ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten bir inancın mirasçısı olan bu millet, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, 15 Temmuz’da vatanını koruma, demokrasiye ve bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağımıza inancım tamdır” denildi. Bir taraftan Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için mücadele verilirken, diğer taraftan da millet yapan yüksek değerleri daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edileceğinin altı çizilen mesajda, “Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” denildi.